x close
Logo

Login (Deutsch) | Login (English) | Login (English-US)
Login (Français) | Login (Polski) | Login (Čeština)
Login (Español)

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy młodą i nieszablonową firmą, stworzoną przez ekspertów z zakresu  programowania i zarządzania  cenami.
Nasz cel: być liderem w dostarczaniu rozwiązań CPQ oraz zarządzania ofertą cenową w modelu Software As A Service (SaaS).

NASZA MISJA: Zapewnienie kompleksowego rozwiązania klasy CPQ do zarządzania strategią cenową, które jest

 • PRZYJAZNE DLA UŻYTKOWNIKA

 • SZYBKIE i PROSTE WE WDROŻENIU

 • KONKURENCYJNE CENOWO i ELASTYCZNE CZASOWO

CO NAS MOTYWUJE

Naszym celem jest szybkie i sprawne wdrażanie innowacyjnych i spersonalizowanych rozwiązań. Nieustannie dążymy do perfekcyjnej organizacji i najwyższej jakości usług. Lojalność i sukcesy naszych klientów to dla nas największa inspiracja.

NASZE WARTOŚCI

 • Integralność

  Bądź uczciwy, bądź otwarty na innych, bądź sobą

 • Elastyczność

  Działaj szybko i proaktywnie

 • Pragmatyzm

  Szanuj czas, który jest ograniczonym i bezcennym zasobem

 • Pasja

  Postępuj odpowiedzialnie i ciesz się tym, co robisz

CO NAS WYRÓŻNIA

Prostota czy funkcjonalność? Nie musisz już wybierać.
Nasze rozwiązania dostosowują się do twojego stylu pracy, dzięki czemu możesz zrobić więcej — o wiele szybciej i prościej niż dotychczas.
Tworzymy produkty inteligentne i przyjazne dla użytkownika – z zachowaniem takiej samej lub większej funkcjonalności niż produkty konkurencji.
Niskie koszty wdrożenia i utrzymania oraz satysfakcja użytkowników końcowych przekładają się na realną wartość biznesową.

 • Szybkość wdrożenia

  Stawiamy na trwałe i partnerskie relacje, oferując produkt prosty do wdrożenia.
  Uruchomienie zajmie kilka godzin, a uruchomienie wersji pilotażowej około tygodnia.
  Korzyści pojawią się już po miesiącu.

 • Personalizacja

  Skupiamy się na dostarczaniu wartości dodanej oraz odpowiedniej funkcjonalności.
  Dostosuj produkt do swoich potrzeb poprzez przyjazny interfejs użytkownika (UI).

 • Uczciwość

  Stawiamy na jasne i proste zasady współpracy. Najważniejsza jest dla nas satysfakcja klienta.

Nasza centrala mieści się pod Monachium (Niemcy).
Mamy też biura w San Jose, Chicago, Pradze, Ostrawie, Zurichu oraz Hong-Kongu.
W Polsce reprezentuje nas firma PriceMind.

Watch the movie

Nasz model biznesowy

Price f(x) to w 100% rozwiązanie Software-as-a-Service (SaaS). Jest ono oparte na opłacie abonamentowej, a to znaczy, że płacisz tylko wtedy, gdy z niego korzystasz.
Korzystanie z naszego oprogramowania nie wiąże się z żadnymi stałymi czy też długookresowymi umowami. Nie pobieramy też żadnych opłat za rozpoczęcie lub zakończenie współpracy.
Po prostu: płacisz, gdy korzystasz, a korzystasz tak długo jak chcesz.

Oto filary naszego modelu biznesowego:

 • Abonament oparty na jednorazowej „opłacie za wdrożenie systemu” oraz „abonamencie za usługę” płatnym za każdy miesiąc i za każdy moduł aplikacji (napisz do nas, a przedstawimy ci ofertę)
 • Miesiąc próbny — bez żadnych opłat
 • Elastyczna umowa na czas nieokreślony. Możesz wybrać:
  • miesięczny okres wypowiedzenia — rezygnujesz pod koniec kwartału
  • dwumiesięczny okres wypowiedzenia —rezygnujesz w dowolnym momencie.

Poznaj naszych założycieli

Marcin Cichon

Dyrektor Naczelny (CEO) i współzałożyciel Price f(x)

Marcin ma ponad 20-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania i biznesie consultingowym, a także znaczące osiągnięcia w tworzeniu i rozwoju nowych projektów (startup’ów) w Europie. Przed założeniem firmy Price f(x) Marcin był odpowiedzialny za działania operacyjne w firmie Vendavo w Europie (wiodąca firma dostarczająca oprogramowania do zarządzania cenami w przedsiębiorstwach) na stanowisku dyrektora zarządzającego i wiceprezesa na Europę. W latach 2006-2010 firma Vendavo pod rządami Marcina szybko się rozwinęła, stając się jednym z liderów w swojej branży. Wcześniej Marcin był odpowiedzialny za założenie i rozwój działalności firmy usługowej Ariba na terenie Europy (lider na rynku oprogramowania do sterowania łańcuchem dostaw i zaopatrzenia). Pomiędzy uzyskaniem licencjatu z dziedziny ekonomii na Uniwersytecie w Zurychu w 1994 roku, a rozpoczęciem działalności dla Ariby w 1999 roku, Marcin był odpowiedzialny za założenie i rozwój biznesu konsultingowego z zakresu integracji łańcucha dostaw dla firmy Coopers&Lybrand w Szwajcarii, a następnie dla PricewaterhouseCoopers w centralnej Europie.

Christian Tratz

Szef programistów i współzałożyciel Price f(x)

Christian ma ponad 19-letnie doświadczenie jako programista komputerowy oraz konsultant IT. Posiada dyplom magistra Informatyki Biznesowej Uniwersytetu w Mannheim w Niemczech. Zanim powstała firma Price f(x), Christian był zarówno pracownikiem, jak i niezależnym wykonawcą w firmach Vendavo i Ariba – głównie na stanowisku architekta ds. rozwiązań informatycznych (Solution Architect), gdzie odpowiadał za kompleksowe rozwiązania software’owe wdrażane w wielu krajach. W ten sposób zyskał doświadczenie oraz rozległą wiedzę biznesową i technologiczną. Wcześniej Christian pracował na stanowisku architekta oprogramowania (Software Architect) oraz głównego konsultanta (Senior Consultant) w Digital Equipment Corporation/Compaq i Softlab.

Dr. Martin Wricke

CPO i współzałożyciel Price f(x)

Martin ma ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu cenami i we wdrażaniu oprogramowania w różnych dziedzinach przemysłu. Przed współzałożeniem firmy Price f(x) Martin pracował na stanowisku dyrektora ds. zarządzania cenami na rynek światowy (Global Head of Pricing) w grupie Doehler. Odpowiadał za założenie i prowadzenie organizacji, rozwój nowych koncepcji zarządzania cenami oraz tworzeniem cen dla firmy Doehler. Wcześniej pracował jako konsultant ds. zarządzania cenami (Pricing Business Consultant) w firmie Vendavo (lider w segmencie oprogramowania do zarządzania cenami w przedsiębiorstwach), zdobywając rozległe doświadczenie z zakresu zarządzania cenami, a także jako menedżer ds. projektów (Project Manager) w firmie Simon Kutcher & Partners (uznana firma konsultingowa w zakresie zarządzania cenami produktów i strategii marketingowych). Martin ma tytuł magistra i doktora administracji biznesu Uniwersytetu w Mainz w Niemczech (tytuł pracy: „Tolerancja cen konsumentów”). Jest autorem i współautorem wielu publikacji na temat zarządzania cenami. Martin regularnie udziela się jako prelegent na konferencjach i różnych eventach z zakresu zarządzania cenami.